Ücretsiz Uygulamaların Riskleri

0
319
Android
Android

Genel olarak telefon kullanıcıları için sunulan ve çeşitli işlevlerde kullanılan yazılımlar uygulama olarak ifade edilmekte. Bunların kimi ücretsiz kimi ücretli, kimi çok prestijli şirketler tarafından kimileri de sıradan yazılımcılar tarafından karşımıza çıkmakta. Bunların içinde hiç şüphesiz ki en çok dikkat çekenleri ücretsiz uygulamalar olarak ele alınabilir.

Ücretsiz uygulamaların riskleri de gösterilen ilgiye paralel olarak artmakta. Özellikle Android işletim sisteminin çok kolay program kabul eden store’u bu riske olanak sağlıyor. Kimi zaman oyun oynarken çıkan saçma sapan reklamlar, kimi zaman da haberimiz dahi yokken indirilen ilave yazılımlar bu durumun basit göstergeleri.

Öyleyse, Android, iOs ya da windows işletim sistemlerinde; tablet, mobil ve zaman zaman bilgisayar kullanıcısı olarak ücretsiz uygulamaları azami dikkatle edinmemiz gerekiyor. Bu elbette ücretsiz yazılım kullanmayın demek değil! Sadece güvenli sağlayıcılardan, olumlu geri dönüş almış isimlerden yana yapmalıyız seçimlerimizi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.