Android İşletim Sistemi Hakkında Bilinmeyenler

0
524
Android
Android

Dünyada en çok kullanılan mobil işletim sistemi olmasına rağmen hala hakkında bilmediğimiz gerçekleri var Android’in. Bahsettiğimiz satır aralarına gizlenmiş algoritmik değerler değil, daha genel bilgiler şöyle ki…

Örneğin Android ilk olarak dijital kameralar için tasarlanmış ve geliştiricisi Andy Rubin’in bu fikrinden akıllı telefonlara geçiş yapılmıştı, takvimler o zaman 2005 yılını gösteriyordu, o zamanlar kimse dünya çapında bu kadar kişiye ulaşabileceklerini hayal bile etmemişlerdi emin olun, o zamanlar daha popüler olan Windows Mobile bu durumun önünde duran tek engeldi. Ancak takvimler 2013 yılını gösterdiğinde veriler, dünyanın en hızlı büyüyen işletim sisteminin Android olduğunu gösteriyordu. Ayrıca bu işletim sistemi günümüzde sadece mobil sektörde değil, hayatımıza yön veren alışkanlıklarımızın temelini oluşturan birçok elektronik cihazında çalışmasını sağlıyor. Televizyonlar, ev aletleri ve oyun konsolları bunların başında geliyor.

Ayrıca geliştirilebilirliği konusunda Android diğer işletim sistemleri ile kıyaslandığında daha girişimci bir ruha sahip diyebiliriz. En azından iOS’ta olduğu gibi hiç bir geliştiriciden ücret talep etmiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın.